Централният нападател на Астън Вила Оли Уоткинс може да е в състояние да играе в неделя срещу Уест Хям. Подобна надежда изрази мениджърът на тима Унай Емери на пресконференцията след победата над Аякс с 4:0 в четвъртък. 28-годишният играч получи травма при сблъскване с вратаря на съперника Диант Рамай. Уоткинс продължи да играе, след като получи медицинска помощ. Дори вкара първия гол в мача след ъглов удар, изпълнен от Дъглас Луис в 25-а минута.

Но малко след половин час игра той бе заменен от Джон Дюран. На пресконференцията след срещата Унай Емери изрази оптимизъм за състоянието на звездата на тима.

„Той може и да е на разположение в неделя, но ние ще изчакаме да видим какво е състоянието му в следващите няколко дни. Ние говорихме и преди мача колко е важен Оли Уоткинс за нас“, добави наставникът.

Победата на Астън Вила им осигури класиране за четвъртфиналите на Лигата на Конференциите.