Отборът на Брест постигна домакински успех над предпоследния Метц с 4:3 в мач от 28-ия кръг на френското футболно първенство. След втората си поредна победа Брест заема второ място във временното класиране с 53 точки, на 10 зад лидера Пари Сен Жермен, а Мец, който влезе в серия от три поражения, е 17-и с 23 точки в актива си.

Гостите поведоха още в шестата минута след попадение на Исмаел Траоре, но тимът на Брест бързо върна равенството. В 12-ата минута Брендан Шардоне бе точен за 1:1. Домакините вкараха нови два гола в рамките на седем минути между 31-ата и 38-ата. Камори Думбия се разписа за 2:1, а впоследствие Стив Муние покачи на 3:1.

23-годишният нападател Жорж Микаутадзе намали за 2:4 с попадение за Мец в 74-ата минута и пак той оформи крайното 3:4 в 80-ата минута на срещата.