Отборът на Монако победи Рен с 1:0 като домакин в двубой от 28-ия кръг на френската футболна Лига 1. Монако се изкачи на трето място във временното класиране с 52 точки, на една зад втория Брест. Тимът на Рен е девети с 39 точки, колкото има и осмият Олимпик Марсилия. И двата състава завършиха мача с по 10 души на терена.

22-годишният полузащитник на домакините Магнес Аклиуш реализира победния гол в 25-ата минута след асистенция на Исмаил Джейкъбс.

Гостите останаха с човек по-малко в началото на второто полувреме. В 46-ата минута директен червен картон за грубо нарушение получи Мартин Терие. Монако също довърши мача с човек по-малко след като в 64-ата минута втори жълт и съответно червен картон заслужи Тило Керер.

Три минути по-рано Александър Головин пропусна възможност за втори гол за домакините след като Стив Манданда спаси вратата си.

Футболистите на Рен имаха претенции за дузпа в 79-ата минута на двубоя, но такава не бе отсъдена.