Метц записа важна победа срещу Ланс с 2:1 в мач от 29-ия кръг в Лига 1, след като изоставаше в резултата, но достигна до обрат.

В 11-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Александър Укиджа извърши нарушение срещу Уесли Саид и реферът посочи бялата точка. Флориан Сотока стреля неспасяемо и отбеляза за 0:1.

Метц опита да стигне до изравняването и го направи в 34-ата минута. Жорж Микаутадце получи топката в наказателното поле и шутира бързо, като изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

Малко преди края на първото полувреме домакините стигнаха до пълен обрат. Замесен отново беше Жорж Микаутадзе, който получи пас в наказателното поле и отбеляза второто си попадение в срещата.

По този начин Метц взе победата след 3 последователни загуби и остана в борбата за оцеляване, въпреки че в момента заема 17-о място в класирането. Загубата пък удари по европейските амбиции на Ланс. Отборът заема 7-о място и е само с 3 точки пред Реймс, но и с мач повече.