Астън Вила започна с победа новия серзон във Висшата лига на Англия. Бирмингамци, които миналия сезон до последно се бориха за оцеляване, стартираха с домакински успех с 1:0 срещу Шефилд Юнайтед. Единственият гол вкара Езри Конса в 63-ата минута. Бранителят засече с глава центриране на Таргет, отклонено от Мингс.

Възпитаниците на Дийн Смит играха почти цял двубой с човек повече, тъй като Джон Игън бе изгонен още в 12-ата минута. Той спря Уоткинс, който бе изведен от Мингс зад отбраната. В 36-ата минута Лундстрам пропусна дузпа за гостите.

След като остана с човек повече, Вила доминираше в големи отрязъци от мача, но защитата на Шефилд бе отлично подредена и не даваше много шансове на домакините. Шефилд Юнайтед се справяше с центриранията на бирмингамци до 63-ата минута, когато падна единственият гол. След попадението домакините заиграха по-спокойно, а в края пропуснаха да отбележат второ попадение.