Астън Вила записа поредната си победа в Чемпиъншип през сезона. Тимът от Бирмингам се наложи убедително като гост на Ипсуич в мач от 44-ия кръг на шампионата. Отборът на Стив Брус е сигурен участник в пелйофите за класиране във Висшата лига, като в момента заема четвъртото място в таблицата и не може да бъде изместен от него.

Конър Хюрикейн даде преднина на гостите в 25-ата минута, а няколко преди почивката Грант Уорд получи директен червен картон, с който сериозно наклони везните в полза на гостите.

През втората част Астън Вила не остави съмнение в превъзходството си и реализира нови три безответни попадения. Люис Грабън вкара два от головете, а крайния резултат оформи Хенри Лансбъри.

В друг зрелищен мач от кръга в Чемпиъншип Бристъл Сити и Хъл Сити направиха рядко срещаното 5:5!

Доскорошният участник във Висшата лига -Съндърланд записа поредния си разочароващ резултат и на 99% отпадна и от второто ниво на английския футбол. Два кръга преди края на надпреварата „черните котки“ се намират на последната позиция с актив от 34 точки.