Уест Хем продължава с летящия си старт на сезона във Висшата лига, отнасяйки Астън Вила с 4:1 в предпоследен мач от кръга.

Бен Джонсън даде страхотен старт на мача за "чуковете" отбелязвайки от 20 метра за 1:0. Оли Уоткинс обаче успя да възстанови равенството в 35-та минута след асистенция на Емилиано Буендия.

Само 4 минути по-късно обаче Уест Хем отново взе аванс, а капитанът Деклан Райс реализира след великолепен удар от над 25 метра.

Началото на второто полувреме беше потресаващо за Вила, след като Езри Конса си изкара директен червен картон за фаул като последен в отбраната. Уоткинс можеше да изравни в 56-та минута, но нацели горната греда.

"Виланите" се държаха на ниво, но в последните 15 минути силите им привършиха. Първо Пабло Форналс направи резултата 3:1 след контраатака, а Джарод Боуен оформи крайното 4:1.