Тотнъм стартира сезона с убедителна победа с 4:1 у дома срещу Саутхемптън. "Шпорите" се озоваха в ролята на догонващ още в 12-ата минута, след като Джеймс Уорд-Праус изведе гостите напред. Райън Сесеньон (21) изравни, а Ерик Дайър изведе Тотнъм напред в редултата след половин час игра. През второто полувреме автогол на Мохамед Салису и попадение на Деян Кулушевски доведоха резултата до 4:1.

За отбелязване е, че сред голмайсторите липсваха обичайните заподозрени - Хьон-Мин Сон и Хари Кейн, което дава надежди, че многомилионната селекция на Тотнъм вече дава резултат.

Преди срещата "шпорите" представиха на феновете новите си попълнение, но нито едно от тях не бе в стартовия състав. Иван Перишич влезе като резерва, след като мачът бе решен, а Ричарлисон не беше в групата поради наказание.

Лийдс също направи обрат за домакинска победа срещу Уулвърхемптън. Даниел Поденс даде преднина на "вълците" още в шестата минута, но Родриго изравни в 24-та, а Райън Нури си отбеляза автогол в 74-та и така Лийдс записа успех с 2:1.

Новобогаташите от Нюкасъл пък спечелиха с 2:0 срещу двукратния европейски шампион Нотингам Форест, който през тази година се завърна в елита. Фабиан Шер бе точен за 1:0 в 58-та минута, а Калъм Уилсън оформи крайния резултат 20 по-късно.

В последния мач този следобед Борнемут победи Астън Вила с 2:0 след попадения на Джеферсън Лерма в третата минута и на Кийфър Муур десет преди края.