Надеждите за оцеляване в английския елит на Уест Бромич Албиън претърпяха нов удар. Този път „дроздовете” изпуснаха точки при визитата си на Астън Вила, допускайки изравнително попадение в продължението на срещата за крайното 2:2.

Астън Вила поведе в резултата още в деветата минута, след като Анвар Ел-гази бе точен от бялата точка. Няколко минути по-късно, гостите от Уест Бромич Албиън също получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, а Матеус Перейра  го превърна в гол. Именно при такъв резултат завърши и първата част.

Втората част започна по най-добрия начин за гостите, които поведоха в резултата само две минути след подновяването на играта. Тайрън Минг имаше нещастието да си реализира автогол, с който „дроздовете” направиха пълен обрат на резултата.

В продължението на срещата обаче, Уест Бромич допусна изравняване на резултата. В 92-ата минута Дейвис реализира за крайното 2:2.

Със спечелената точка Уест Бромич Албиън остава на предпоследното място във временното класиране. Астън Вила пък е 11-ти в таблицата.