Отборите на Нюкасъл и Астън Вила не успяха да излъчат победител в петъчния двубой от Висшата лига на Англия. Двубоят на „Сейнт Джеймсис Парк” завърши при резултат 1:1, а изравнителното попадение за домакините дойде дълбоко в добавеното време и бе дело на Джамал Ласелс.

Като цяло двубоят не предложи много зрелище, като двата тима по-скоро се опитваха да не загубят срещата, отколкото да я спечелят.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Все пак драмата остана за последните минути на срещата. Футболистите на Астън Вила се добраха до попадение в 86-ата минута, което дойде с известна доза късмет. След поредното центриране в наказателното поле, Оли Уоткинс стреля с глава, последва рикошет в Киърън Кларк, който залъга вратаря и в крайна сметка топката се озова в мрежата.

В едно от последните си действия в мача, „свраките” все пак стигнаха до така важния гол, дело на Ласелс. Той засече много добре центриране отдясно и с глава порази целта за крайното 1:1

След хикса Нюкасъл продължава да бъде на само две точки от зоната на изпадащите, докато Астън Вила е девети.