Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 1:0 в мач от 34-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Бруно Фернандеш. С тази победа "червените дяволи" са 4-и с актив от 60 точки, докато Астън Вила остава на 6-о място с 54 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
32 снимки

В 12-а минута дойде първата по-сериозна опасност в срещата, след като Бруно Фернандеш намери по прекрасен начин Маркъс Рашфорд в наказателното поле, а английският национал стреля веднага, но Емилиано Мартинес блесна със спасяване, избивайки в корнер. Секунди след това Марсел Забитцер също получи на превъзходна позиция, но изстрелът на австриеца прелетя над напречната греда на Астън Вила.

Астън Вила направи чудесна атака в 19-а минута, при която гостите имаха претенции за дузпа, след като Оли Уоткинс падна на тревата, но Алекс Морено не се бави и отправи силен удар, който бе отразен от Де Хеа. В 27-а минута Каземиро получи във вътрешността на наказателното поле и стреля с десния крак технично, но изстрелът му се отби от напречната греда.

В 39-а минута Маркъс Рашфорд получи пас зад защитата и остана очи в очи с Емилиано Мартинес, след което отправи удар по диагонала, но вратарят изби. Бруно Фернандеш обаче изскочи от втора позиция, демонстрирайки чудесна скорост и успя да довкара топката във вратата - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

През втората част интензитетът спадна, като Манчестър Юнайтед бе по-внимателен и не искаше да рискува. В първите 20 минути на второто полувреме нямаше точен удар към една от двете врати. В 81-а минута дойде най-чистото положение, след като Астън Вила направиха чудесна атака, а изстрелът на Оли Уоткинс бе изчистен пред самата голлиния от Виктор Линдельоф. Каква намеса на защитника!

В добавеното време на срещата Антони получи в наказателното поле и опита удар с десния крак, но той бе слаб, като Емилиано Мартинес улови безпроблемно. Това бе и всичко по-интересно около сблъсъка, който бе спечелен от Манчестър Юнайтед с 1:0, с попадението през първата част на Бруно Фернандеш.

Манчестър Юнайтед не успя да спечели последната си среща, след като имаше преднина с два гола срещу Тотнъм, но накрая си тръгна от Лондон само с една точка. "Червените дяволи" се борят да се утвърдят в топ 4 и победа в днешния ден може до голяма степен да гарантира участието на тима в Шампионската лига догодина. Манчестър Юнайтед няма загуба във всички турнири през 2023-а година на "Олд Трафорд".

Астън Вила изуми много фенове на футбола, след като новият наставник на тима Унай Емери впечатли с резултатите, които постигна. Отборът е 6-и и се бори за участие в евротурнирите догодина, като ще се надява да си тръгне с добър резултат от Манчестър. Астън Вила няма загуба от февруари месец насам, като последното поражение дойде от Арсенал с 2:4.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 12. Тирел Маласия, 23. Люк Шоу, 2. Виктор Линдельоф, 20. Диого Далот, 14. Кристиан Ериксен, 18. Каземиро, 8. Бруно Фернандеш, 15. Марсел Забитцер, 25. Джейдън Санчо, 10. Маркъс Рашфорд

Треньор: Ерик Тен Хаг

Астън Вила1. Емилиано Мартинес, 15. Алекс Морено, 5. Тайрон Мингс, 4. Езри Конса, 18. Ашли Йънг, 32. Леандер Дендонкер, 6. Дъглаш Луиз, 41. Джейкъб Рамзи, 7. Джон МакГин, 10. Емилиано Буендия, 11. Оли Уоткинс

Треньор: Унай Емери