Манчестър Юнайтед и Астън Вила завършиха 2:2 при силен дъжд в поредна контрола от лятната подготовка. Футболистите на Ерик тен Хаг изиграха добро първо полувреме и взеха преднина от две попадения чрез попадения на Джейдън Санчо (25) и автогол на Мати Кеш (42), но през втората част бирмингамци изравниха чрез появилите се през втората част Леон Бейли (50) и Калъм Чеймбърс (90). Двубоят в Пърт бе изгледан от близо 60 000 зрители.

"Червените дяволи" поведоха в 25-ата минута, когато Рашфорд изведе отлично Люк Шоу в наказателното поле, който центрира към Джейдън Санчо и той отблизо не сгреши - 1:0. В следващите минути обстановката започна да се усложнява, тъй като започна да вали все по-силен дъжд, който затрудняваше действията на двата отбора. Вторият гол за Юнайтед падна в 42-ата минута, когато Санчо центрира към Рашфорд, той не отигра топката по най-добрия начин, но тя се отклони в крака на Мати Кеш и се озова в мрежата на Астън Вила - 2:0.

В 49-ата минута Леон Бейли проби по фланга и с отличен удар с левия крак намали изоставането - 2:1. Тен Хаг пусна напълно различна единайсеторка около 66-ата минута, когато се появиха редица млади играчи, но на терена се завърна и Рафаел Варан, който пропусна последните две контроли.  Астън Вила все пак достигна до равенството в дълбоко добавеното време, когато центриране от корнер достигна до Калъм Чеймбърс, който надскочи бранителите в бяло и прати топката в мрежата за крайното 2:2.

Следващата контрола на Манчестър Юнайтед е срещу Атлетико Мадрид в Норвегия. Астън Вила пък ще има за съперник френския Рен.

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 2:2

1:0 Санчо (25), 2:0 - Кеш (42-автогол), 2:1 Бейли (49), 2:2 Чеймбърс (90)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Диого Далот (Уан Бисака 67), Магуайър (Байи 67), Линдельоф (Варан 67), Шоу (Малазия 67), Фред (Икбал 67), Бруно Фернандеш (Телес 67), Ван де Беек ( Гарнър 67), Марсиал (Чонг 67), Рашфорд (Еланга 67), Санчо (Меджбри 67)

Астън Вила: Мартинес (Олсен 46), Кеш (Сансон 64), Мингс (Конса 46), Диего Карлос (Ироегбунам 64), Динг (Арчър 64), Макгин (Йънг 64), Рамзи (Дъглас Луис 46), Коутиньо (Буендиа 46), Камара (Кеслер 64), Ингс (Бейли 46), Уоткинс (Чеймбърс 64).