Победната серия на Астън Вила намери своя край в гостуването на "Еланд Роуд" на Лийдс. Двата тима завършиха наравно 1:1 и така беше сложена точка на поредицата от три победи на бирмингамци.

Всичко в този мач започна великолепно за домакините, които откриха в 19-та минута. Тогава Понтус Янсен с глава прониза мрежата на противника след корнер, при който Пабло Ернандес качи топката на главата му.

Всичко можеше да приключи в началото на втората част, когато гол на Лиъм Купър беше отменен заради засада. Той беше засякъл центриране на Кемар Рууф, но беше с около метър в засада.

Вила се докопа поне до точката в 71-та минута. Тогава Джак Грийлиш овладя една топка в половината на съперника, напредна с нея и отправи мощен шут, а топката се оплете в мрежата с помощта и на гредата - 1:1.

След тази развръзка Астън Вила запази четвъртата позиция, но вече с 36 точки. Лийдс пък е точно под зоната за плейофите с 30 точки и не успя да се намеси в битката за Топ 6 още в този кръг.