Астън Вила измъкна важна победа с 3:2 при домакинството си на Бърнли от 20-ия кръг на Висшата лига. Почти цяло второ полувреме бирмингамци играха с човек повече на терена, но стигнаха до трите точки минута преди края с гол от дузпа на Дъглас Луис. Отлични изяви на вратата нагостите имаше Джеймс Трафорд. Мачът ще се запомни и с братския дуел между Аарън и Джейкъб Рамзи. Първият обаче напусна "Вила Парк" с наведена глава, след като именно той направи нарушението за дузпата, което костваше точката на Бърнли.

Астън Вила поведе в 28-ата минута чрез Леон Бейли, който от наказателното поле прати топката под напречната греда за 1:0. Не бяха изминали и две минути, когато Бърнли върна попадението. Дара О'Шей с глава прати топката към Зеки Амдуни, който се пребори с бранителите на домакините и изравни - 1:1. В 37-ата минута Бърнли отново прати топката във вратата на Астън Вила, но голът не бе зачетен заради засада на Лайъл Фостър. Три минути преди почивката домакините отново поведоха. Оливър Уоткинс финтира Дара О'Шей и подаде към Муса Диаби, който отблизо не сгреши - 2:1.

Бърнли остана с 10 души човек по-малко в 56-ата минута, когато Сандер Берге бе изгонен за втори жълт картон. Последваха силни минути за домакините, но Джеймс Трафорс спаси удари на Джон МакГин и Муса Диаби.

Изненадващо гостите изравниха в 71-ата минута. Гудмундсон изведе Лайл Фостър зад защитата на съперника и нападателят вкара топката в близкия ъгъл на Емилиано Мартинес за 2:2.

В края на мача Аарън Рамзи, който влезе като резерва, загуби контрола върху топката в собственото се наказателно поле и ритна изпреварилия го Йон Дуран. Реферът Стюарт Атуел без колебание посочи бялата точка,  а с изпълнението на дузпата се нагърби Дъглас Луис. След удара му топката първо срещна напречната греда, но после тупна зад голлинията на Джеймс Трафорд- 3:2.