Отборът на Челси рестартира сезона си във Висшата лига с важна победа с 2:1 като гост над борещия се за оцеляване Астън Вила. "Сините" трябваше да обръщат резултата, след като Кортни Хаус изведе "вилани" напред в 43-ата минута. В рамките на две минути обаче между 60-ата и 62-ата минута Кристиан Пулишич и Оливие Жиру донесоха трите точки за гостите.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

С тази победа Челси затвърждава четвъртото си място, като съра актив от 51 точки, с пет повече от Манчестър Юнайтед и Уулвърхемптън. Астън Вила остава предпоследен с 26 точки, на една от спасителната зона.

Първите 20-ина минути на срещата не предложиха опасни положения, като липсваха и удари в очертанията на вратата. Гостите имаха владението на топката, но "виланите" се защитаваха компактно и рядко допускаха празни пространства.

Точно тогава Мейсън Маунт отправи хубав удар в 21-ата минута, но вратарят на домакините Ориян Ниланд успя да спаси.

След половин час игра именно Ниланд обаче пропусна топката, но успя да се върне и да я овладее преди тя да стигне до голлинията му.

В 39-ата минута Маунт проби добре отдясно, навлезе в наказателното поле и опита да намери Рубен Лофтъс-Чийк, но топката дойде твърде дълга за англичанина.

От никъде обаче Вила поведе две минути преди почивката. След центриране на Дъглас Луис, Ануар Ел Гази стреля, но ударът ме бе спасен от Кепа Арисабалага, но Кортни Хаус прати топката в мрежата при добавката - 1:0.

След почивката Челси продължи да атакува, но не успяваше да стигне до сериозни опасности.

В 55-ата минута Лампард пусна в игра Рос Баркли и Кристиан Пулишич на мястото на Матео Ковачич и Рубен Лофтъс-Чийк.

След точно час игра Сесар Аспиликуета центрира топката, която стигна именно до резервата Пулишич, който се справи с Хаус и стреля, а топката се оплете в мрежата на Ниланд - 1:1.

120 секунди по-късно Оливие Жиру пък направи обрата пълен. Отново Аспиликуета центрира и Жиру овладя, завъртя се и стреля, но и благодарение на рикошет топката се озова във вратата на Вила за втори път.

Три минути преди края на срещата грешка в защитата на "сините" позволи на резервата Жота да обстрелва вратата на Кепа от добра позиция, но топката премина на сантиметри от вратата му. Това бе и последната по-интересна ситуация в срещата.

АСТЪН ВИЛА – ЧЕЛСИ 1:2

1:0 Кортни Хаус 43’

1:1 Кристиан Пулишич 60’

1:2 Оливие Жиру 62’

Стартови състави на двата отбора:

АСТЪН ВИЛА (4-3-3): 25. Ориян Ниланд – 15. Езри Конса, 30. Кортни Хаус, 40. Таърън Мингс, 18. Мат Таргет – 7. Джон Макгин, 6. Дъглас Луис, 14. Конър Хърихейн – 21. Ануар Ел Гази, 39. Кийнан Дейвис, 10. Джак Грийлиш (к)

Старши треньор: Дийн Смит

ЧЕЛСИ (4-3-3): 1. Кепа Арисабалага – 3. Маркос Алонсо, 2. Антонио Рюдигер, 4. Андреас Кристенсен, 28. Сесар Асипиликуета (к) – 19. Мейсън Маунт, 7. Н’Hоло Канте, 17. Матео Ковачич – 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 18. Оливие Жиру, 10. Уилиан

Старши треньор: Пол Тиърни, Англия