Челси победи Астън Вила с 3:1 в преиграване от четвъртия кръг на ФА Къп. Попаденията за "сините от Лондон" бяха дело на Конър Галахър, Николас Джаксън и Енцо Фернандес, а за бирмингамци точен бе Муса Диаби. Челси бе по-добрият отбор през целия двубой и напълно заслужено елиминира своя съперник, който бе неузнаваем в сблъсъка. "Сините" надиграха тима на Унай Емери и си осигуриха среща с Лийдс в осминафиналната фаза на ФА Къп.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

В 11-а минута Челси организира добра атака, при която Николас Джаксън получи в празно пространство на левия фланг, като напредна с топка в крака, навлизайки в наказателното поле. Нападателят отклони към Мадуеке, който на свой ред намери Галахър, а последният не се поколеба да забие кълбото в мрежата на Астън Вила, като Мартинес не успя да реагира - 1:0 за Челси.

Астън Вила отговори веднага, като Уоткинс пое в опасна зона и отправи много мощен удар с левия крак, но Петрович се разтегна и изби в корнер. В 20-а минута "сините" организираха нова добра атака, а Мало Густо проби по дясното крило и намери Николас Джаксън, който отправи неспасяем удар с глава - 2:0 за Челси.

В 34-а минута тимът на Маурисио Почетино организира чудесна контраатака, при която Мадуеке демонстрира техника и премина през двама противникови играчи, а накрая отклони към Палмър, който нагласи топката на левия си крак и отправи силен удар, но Мартинес внимаваше и успя да спаси.

В последната минута на редовното време за първата част Астън Вила изпълни бързо тъч, а Оли Уоткинс добре дриблира, преди да отклони към Джон МакГин, чийто удар бе отразен от Петрович.

В 54-а минута Челси получи правото да изпълни пряк свободен удар, след като Енцо Фернандес бе фаулиран от Юри Тилеманс. Именно аржентинецът застана зад топката, като отправи изключителен удар с десния крак, който влетя в пространството, където горната и страничната греда се събират, а Емилиано Мартинес опита всичко, но не можа да спре фамозното изпълнение на Енцо Фернандес - 3:0 за Челси.

В продължението на двубоя Астън Вила изпълни корнер, а Муса Диаби бе намарен от границата на наказателното поле, като стреля от ръба на пеналтерията, а топката мина през купа от играчи, като се отби от левия страничен стълб, а след това влетя във вратата на Петрович - 1:3.

При последвалата атака футболист на Астън Вила бе намерен в страхотна позиция след центриране и отправи изстрел с глава, но стражът на Челси внимаваше и успя да спаси на самата голлиния. В 94-а минута Нкунку бе изведен, а той намери Мойсес Кайседо, но Мартинес отрази прехвърлящия удар на еквадореца.

Стартови състави:

Астън Вила: 1. Емилиано Мартинес, 2. Мати Кеш, 3. Диего Карлош, 17. Клеман Ленгле, 15. Алекс Морено, 31. Леон Бейли, 44. Бубакар Камара, 6. Дъглас Луис, 7. Джон МакГин, 8. Юри Тилеманс, 11. Оли Уоткинс

Челси: 28. Джордже Петрович, 21. Бен Чилуел, 5. Беноа Бадиашил, 2. Аксел Дизази, 27. Мало Густо, 8. Енцо Фернандес, 25. Мойсес Кайседо, 23. Конър Галахър, 11. Нони Мадуеке, 20. Кол Палмър, 15. Николас Джаксън