Брайтън спечели за първи път в английското футболно първенство от над два месеца насам, след като се наложи с 2:1 срещу Астън Вила като гост. Бирмингамците пък стартираха отлично сезона и в един момент бяха лидери в класирането, но загубиха три от последните си четири мача.

Брайтън, който за последно победи Нюкасъл на 20-и септември, поведе в 12-ата минута. Адам Лалана изведе Дани Уелбек зад гърба на защитата на домакините и юношата на Манчестър Юнайтед прехвърли хладнокръвно Дамиан Мартинес.

Езри Конса изравни за Вила две минути след началото на второто полувреме, но в 56-ата Соломон Марч вкара за крайното 2:1 с прецизен шут от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

Така Брайтън се доближи на точка от 15-ия Лийдс, докато Вила остава шести.