Астън Вила победи като гост Саутхемптън с 1:0 и така остави "светците" на последното място във Висшата лига. Победното попадение вкара Оли Уоткинс.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Домакините от Саутхемптън започнаха силно срещата и бяха по-активните. В 24-ата минута дори поведоха в резултата след гол на Лянко. Радостта на "светците" обаче продължи кратко, след като попадението на бразилеца бе отменено заради засада.

В края на първото полурвеме дойде любопитна ситуация, когато срещата бе прекратена от съдията заради дрон над стадиона. Реферът Майкъл Солсбъри извика двамата капитани и им обясни решението си да прати двата отбора в съблекалнит заради неидентифицирания дрон.

Ситуацията бе разрешена за близо десет минути, когато двата отбора се завърнаха на терена и доиграха първото полувреме.

В 64-ата минута Саутхемптън отново стигна до попадение, дело на Джеймс Уорд-Праус, който получи пас от Адам Армстронг и преодоля Емилиано Мартинес. Стражът на Вила нямаше шанс да се намеси. ВАР обаче отново поряза "светците", отменяйки и този гол на домакините, този път заради нарушение в атаката на тима.

В 77-ата минута Оли Уоткинс даде преднина на гостите след центриране на Дъглаш Луиз. Той прати топката във вратата на "светците" с глава. Неговото попадение също бе разгледано с ВАР за евентуална засада, но такава нямаше.

Така Астън Вила победи и взе трите точки. Отборът, воден от Унай Емери се намира на 11-то място във Висшата лига с 28 точки. Саутхемптън пък остана на дъното в класирането с едва 15 точки от 20 срещи, колкото има и тима пред "светците" - Евертън.