Отборът на Астън Вила записа трудна победа над Лестър в мач от 3-я кръг на Висшата лига. Футболистите на Унай Емери се наложиха с 2:1, въпреки че през втората част домакините бяха тимът, който диктуваше събитията на терена и бе много близо до точката.

Двубоят на „Кинг Пауър Стейдиъм” започна далеч по-добре за гостите, които пропуснаха няколко много добри ситуации за гол. Все пак логичното се случи в 28-ата минута, когато Андре Онана вкара след страхотно изпълнение на заучен свободен удар.

След почивката току-що влезлият на терена Джон Дюран увеличи преднината на гостите с красив гол с глава.

След второто попадение обаче, бирмингамци отстъпиха инициативата и можеха да съжаляват скъпо. Факундо Буаноте намали пасива на Лестър и върна надеждите на своите. В продължението на срещата домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Джейми Варди, но нападателят се оказа в засада.

Така Вила взе и второто си гостуване през сезона във Висшата лига, докато новакът Лестър остава без успех след завръщането си в елита.