Арсенал спечели важна победа като гост, надигравайки с 1:0 Астън Вила в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в мача бе дело на Букайо Сака през първото полувреме.

Gulliver/GettyImages
57 снимки

„Артилеристите“ бяха по-активният тим през по-голямата част от двубоя, но не успяха да достигнат до по-изразителен успех. Още в 3-ата минута Букайо Сака получи на крилото, след което подаде към Емил Смит-Роу в наказателното поле, но халфът стреля над вратата. Седим минути по-късно Езри Конса можеше да си отбележи автоголо, но Емилиано Мартинес внимаваше и спаси.

Астън Вила Арсенал

източник: Sofascore.com

В 30-ата минута гостите откриха резултата. Букайо Сака се възползва от лошо изчистване на защитата на домакините и с изстрел в долния десен ъгъл реализира.

Двата тима започнаха активното второто полувреме, като единственото, което липсваше бяха чистите голови положения. В 60-ата минута Джон Макгин стреля опасно от дистанция покрай вратата, след което и Оли Уоткинс направи същото.

Дълбоко в добавеното време Бернд Лено трябваше да се намесва решително след изстрел от фаул на Филипе Коутиньо.

С победата Арсенал продължава да заема четвъртото място с актив от 54 точки, докато Астън Вила е 9-и с 36 пункта.