Астън Вила и Брентфорд сътвориха изключителен спектакъл във Висшата Лига, завършвайки 3:3.

До началото на второто полувреме изглеждаше, че всичко ще е според очакванията. Астън Вила водеше с 2:0 след голове на Оли Уоткинс в в края на първата част и на Морган Роджърс веднага след началото на второто полувреме.

И тогава Брентфорд заигра агресивно. С две поредни центрирания лондонският тим изравни за 2:2. Попаденията реализираха Занка Йоргенсен и Мбемо в рамките на две игрови минути след час игра. Това обаче не бе всичко. В 68-а минута след ново подаване от лявата зона на атаката на гостите Уиса вкара на празна врата, за да завърши обрата – 3:2 за Брентфорд.

Домакините реагираха и Оли Уоткинс вкара своя 18-ти гол за сезона във Висшата Лига, за да изравни – 3:3.

До края имаше още 10 минути плюс добавеното време, но друг гол на падна.

В стартовя състав на Брентфорд липсваше Айвън Тоуни. Голямата звезда на лондончани е имал лек мускулен проблем и се появи в игра след изравняването за 3:3, но не промени с нищо играта на гостите.

В края на мача един от ключовите полузащитници на Астън Вила Дъглас Луис получи жълт картон, което ще го извади от следващите два мача на отбора във Висшата Лига.