Саутхямптън спечели с 4:3 като гост на Астън Вила в мач от 7-ия кръг на Висшата лига.Капитанът на "светците" Джеймс Уорд-Праус, който днес навършва 26 години, изигра отличен мач.

Още в 3-ата минута на мача автогол на Конса бе отменен след намесата на ВАР заради засада на Че Адамс.

В 20-ата минута, Уорд-Праус асистира на Яник Вестергор за първото попадение в мача. До края на полувремето лидера на Саутхямптън на два пъти изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, които не оставиха никакви шансове на Емилиано Мартинес.

Вила започна малко по-добре втората част, но Алекс Маккарти на два пъти се намеси добре, спасявайки удари с глава на Трезеге и Грийлиш. В 58-ата минута Дани Ингс с изстрел от границата на наказателното поле покачи на 4:0. Четири минути след това Вила върна едно попадение, след като Тайрън Мингс засече с глава центриране на Джак Грийлиш.

В добавеното време Оли Уоткинс направи 2:4 от дузпа, отсъдена за нарушение на Диало срещу Грийлиш. Самият Грийлиш пък оформи крайния резултат в 97-ата минута.

С победата Саутхямптън се изкачи на трето място с актив от 13 точки, докато Астън Вила остана шести с точка по-малко.